خودتان را باور کنید آن هم بی قید و شرط

نویسنده : ویرایشگر ویرایش کننده
۱۱ مرداد ۹۶

خودتان را باور داشته باشید

حساب بانکی ، محل زندگی یا شغل شما یک معیار نیست . شما هم مثل بسیاری از انسان ها دارای مجموعه ای از توانایی هایی هستید یا حتی شاید کسی باشید که درک و شناختن شما بسیار مشکل باشد.

 

خودباوری

شروع کردن سالی جدید با تصمیم هایی جدید به صورت یک رسم درآمده است. بعضی انسان ها هم تمام زندگی خود را صرف جبران کردن اشتباهاتشان و درست کردن آن ها می کنند.

این روزها انسان ها با دیدگاه های متفاوتی به این مسئله نگاه می کنند و خود را همانطور که هستند می پذیرند . حتی اگر نقص یا خطاهایی داشته باشند خود را کامل و خوب می پندارند.

کاتلن یکی از اعضای گروهی که ترویج و پذیرش این فلسفه را بر عهده دارند ادعا می کند در گذشته خود را در دامی اسیر می دیده و تصورش این بوده است که هرگز از این وضعیت رهایی نخواهد یافت .

اما سعی کرده خود را از این دام نجات دهد و به اصلاح خود بپردازد. به اعتقاد او تغییر دادن اوضاع از تغییر دادن خودش سخت تر بود.

فشار تغییرات ناشی از شکست ها باعث شده بود کاتلن خود را فردی دچار اختلالات روحی و مانیاک تصور کند.

اما این روزها کاتلن کسی است که به شما پند قبول و پذیرش خودتان را به همان شکلی که هستید می دهد .

توجه داشته باشید این پذیرش به معنای نپذیرفتن خطاها یا بی توجهی به اشتباه ها و یا تصور ناممکن بودن اصلاح نیست . در واقع معنای جمله این است:

در هر زمان و شرایطی ارزش واقعی خود را بدانید

محققان با تحقیق بر روی احساس احترام به خود در افراد بالغ به این نتیجه رسیده اند کسانی که شکست را می پذیرند و این امر را از موضوع توانایی های خود جدا می کنند و آن را ناشی از عوامل و موضوعات دیگر می بینند خود را شادتر احساس می کنند و خود را سرزش نمی کنند .

اما برعکس این افراد ، افراد غمگین و ناامید شکست را می پذیرند و آن را بزرگ تر از حد معمول می بینند ، خود را مظهر شکست و ناکامی می دانند و معتقدند که پیک اخبار بد و شکست اند.

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
نظرات شما ارسال نظر
  1. ویرایشگر ویرایش کننده
    2 0

    مهم نوع نگاه ما به زندگیه

نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.