ضرورت ندارد همیشه برنده باشیم

نویسنده : ویرایشگر ویرایش کننده
۲۸ مرداد ۹۶

گاهی هم برنده نباشیم

افرادی که همیشه نیاز به برنده شدن را در خود احساس می کنند در نهایت به جایی می رسند که از زندگی خود لذت نمی برند . اگر بازنده باشند بیش از حد سرخورده می شوند و اگر برنده شوند از نظر آن ها چیزی که انتظارش را داشته اند به حقیقت پیوسته است.

ریچارد نیکسون در سال ۱۹۷۲ مجدد برای انتخابات ریاست جمهوری مبارزه کرد. به تمام کارمندانش دستور داد برای کسب رأی از هر امکانی که در اختیار دارند استفاده کنند.

بارزترین کاری که انجام دادند ورود به ساختمان واترگیت بود آن هم برای نصب تجهیزات شنود و با شکستن درب ورودی ساختمان . اما کسانی که وارد این بازی شدند دست به کارهایی زدند که نیکسون بعدها آن را بازی کثیف خواند.

بازنده

این افراد با تلفن به پیتزافروشی ها صدها پیتزا سفارش می دادند و آدرس مخالفین را می فرستادند . با تلفن به سالن هایی که برای سخنرانی رزرو شده بود رزروها را باطل می کردند و تمام این کارها را برای چه انجام می دادند؟

نیکسون پیروزی در انتخابات را برای خود به شکل یک باور درآورده بود. تنها مطلبی که ذهنش را مشغول کرده بود فکر برنده شدن بود. غافل از این که برای برد نیازی به انجام دادن هر کاری و در هر شرایطی نداشت.تنها امری که او را وادار کرد به هرکاری دست بزند جسارت نداشتن برای روبرویی با احتمال باخت  بود و در نتیجه دست به این ارزش های غریب و اغراق آمیز زد . در نهایت تمایل شدید به پیروزی برای اوگران تمام شد.

رقابت جلوی لذت بردن و راضی بودن از زندگی را می گیرد. چون هیچ موفقیتی تأییدکننده ی کفایت نیست و اغلب نابودکننده و تخریب کننده است. کسانی که تمایل شدید به رقابت دارند نسبت به انسان هایی که اشتباهایی هم مرتکب می شوند موفقیت هایشان را اهداف کوچک تر و کم اهمیت تری می دانند.

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
نظرات شما ارسال نظر
  1. soheil.sadeghi
    0 0

    من اصلا قبول ندارم این حرف و چون هرچی به برنده شدن فکر کنی برنده هم میشی

  2. Ali.babaei
    0 1

    be nazare man harchi bishtar donbale chizi bashi bishtar azat dur mishe

نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.