عروس خانم و آقا داماد تلویزیون خاموش

نویسنده : ویرایشگر ویرایش کننده
۸ مرداد ۹۶

تلویزیون ها را خاموش کنید

تلویزیون دقیقاً مثل کیکی خامه ای است که تمرکز را به هم می زند و ذهن ما را متوجه خود می کند . خلاصه توجه ما را به جای زندگی مان متوجه مسائل دیگر می کند.

آیا زمانی که برای خرید به سوپرمارکت می روید از هر قفسه ای چیزی می خرید ؟ البته که نه . چیزهایی را خریداری می کنید که به آن ها نیاز دارید و به سمت قفسه ای می روید که کالای مورد نیازتان در آن قرار دارد اما تماشای تلویزیون مثل خرید هر چیزی از قفسه ای است .

روزهای شنبه تلویزیون تماشا می کنیم جمعه و چهارشنبه هم همین کار را می کنیم . اگر این کار هر روز مقدور نباشد اما مداوم این کار را می کنیم چون اغلب در بین برنامه ها ، برنامه هایی هست که مایل به تماشای آن ها هستیم به هنگام تماشای تلویزیون حتماً این سوال را از خودتان بپرسید : آیا این برنامه ای است که می خواستم ببینم ؟؟ اگر این برنامه ساخته نشده بود آیا از خودم می پرسیدم چرا این برنامه ساخته نشده است ؟

 

تلویزیون

روانشناسان دریافته اند که تلویزیون توانایی ادامه و کنترل بحث و گفت و گو را از انسان ها سلب می کند .

به گفتهی یکی از روانشناسان : تلویزیون وقت ما را می دزدد و این زمان دزدیده شده را به ما بازپش نمی دهد.

تلویزیونتان را به این دلیل که در مقابل و روبروی شمار قرار گرفته روشن نکنید . زمانی به تماشای تلویزیون بپردازید که برنامه ی موردنظرتان را پخش می کند . زمان های بیکاری خود را که به راحتی برایتان پیش نمی آید به گذراندن با خانواده تان اختصاص دهید . بدون وجود تلویزیون وقت خود را با انجام دادن کارهای دیگر که حرکت بیشتری نیاز دارد و شما را نیز بیشتر سرگرم خواهد کرد ، مشغول کنید.

تماشای تلویزیون میل به داشتن چیزهای مختلف را ۳ برابر در ما تشدید می کند . ۱ روز تماشای تلویزیون ۵% باعث کاهش رضایت ما از خودمان و زندگیمان می شود.

 

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
نظرات شما ارسال نظر
  1. soheil.sadeghi
    0 0

    همه وقت آدم و می گیره الکی

نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.