ثبت ۹ طلاق در هر دقیقه در ایران

نویسنده : ویرایشگر ویرایش کننده
۳ اردیبهشت ۹۶

 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هر دقیقه ۹ طلاق در کشور رخ می‌دهد ،  وی با انتقاد از اینکه زیرساخت‌ها برای ازدواج جوانان در کشور فراهم نیست، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و بیکاری مهمترین عامل بی رغبتی جوانان به امر ازدواج است با بیان اینکه امروزه شاهد افزایش طلاق، افزایش سن ازدواج و کاهش طول سال‌های زندگی هستیم، در گذشته فاصله ازدواج و طلاق ۵ تا ۷ سال بود، اما متاسفانه اکنون این فاصله به ۳ تا ۵ سال رسیده که جای بسی نگرانی است.

به گزارش تهیه شده توسط خبرنگار آدم و حوا به نقل ازسازمان آمار، یکی از روندهای جمعیت‌شناختی مهم برای هر کشور که در عرصه سیاست‌گذاری می‌تواند مؤثر باشد، روند طلاق است.
این در حالی است که اگر پای صحبت جوانان بنشینی، مهمترین دغدغه خود را مشکلات اقتصادی می‌دانند و می‌گویند وقتی که مشکلات مالی داشته باشید، تمام مشکلات ریز و درشت زندگی تان با بحرانی جدی مواجه می‌شود. البته هستند کسانی که هیچ مشکل مالی‌ای نداشته و به دلایل تفاوت رفتاری و اخلاقی زندگی شان به جدایی ختم شده است.در این گزارش وضعیت آماری طلاق در شاخص‌های مختلف آن را در ۱۱ ماهه ۹۵ در مقایسه با سال ۹۴ مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱۶۳ هزار و ۷۶۵ مورد طلاق در سال ۹۴ تبدیل به ۱۶۵ هزار و ۹۸۱ مورد طلاق در ۱۱ ماه ابتدایی سال ۹۵ شد.

در سال ۹۴، ۱۶۳ هزار و ۷۶۵ مورد طلاق رخ داد که بالاترین رقم مربوط به تهران با ۳۰ هزار و ۴۵۹ مورد و خراسان رضوی با ۱۷ هزار و ۱۶۵ مورد بود. البته در بین استان‌ها، البرز نیز جزو استان‌هایی بود که آمار طلاق آن با توجه به جمعیتش رقم بالایی (۶ هزار و ۸۴۴ مورد) را به خود اختصاص می‌‌داد.

آمارهای سال ۹۵ هنوز به‌صورت جمع‌بندی‌شده اعلام نشده است اما براساس آمارهای منتشرشده از سوی ثبت احوال تا پایان بهمن‌ماه ۱۶۵ هزار و ۹۸۱ مورد طلاق به وقوع پیوسته است که همچنان تهران و خراسان رضوی در صدر این آمار قرار دارند و این رقم نسبت به میزان کل طلاق در سال ۹۴ یعنی ۱۶۳ هزار و ۷۶۵ مورد، درصد ناچیزی افزایش را نشان می‌دهد.

 

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.