راحت ترین و لذیذترین شیوه پخت زبان برای نوعروسان

نویسنده : ویرایشگر ویرایش کننده
۱۱ خرداد ۹۶

زبان گاو و گوساله جزء انواع غذاهای لذیذ، مقوی و سرشار از آهن است و علاوه بر اینکه برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است ، می تواند غذای شیک و شکیلی برای مهمانی ها باشد و در برنامه غذایی خانواده جای گیرد.

خوراک زبان

هر زبان متوسط گاو را برای ۴ نفر در نظر بگیرید و بسته به تعداد مهمان ها آنها را آماده کنید طوری که اضافه های انتهایی زبان ها را جدا کنید ، بشویید و به همان شکل در زودپز با کمی پیاز داغ و آب که از روی زبان ها رد شده باشد ، بپزید . بهتر است در این مرحله به زبان ها نمک نزنید تا خوب بپزید.پس از نیم ساعت زبان ها را از زودپز درآورید و در ظرفی قرار دهید تا کمی سرد شوند و سپس پوست زبان ها را جدا کنید و انها را با چاقویی تیز حلقه ای برش دهید.

زبان درست کردن

آب داخل زودپز را با زبان ها به قابلمه ای مناسب منتقل کنید و در این مرحله ، هم می توانید به این مواد یک بسته سوپ قارچ اضافه کنید و هم می توانید از سس سفید (۱لیوان شیر، ۱ قاشق غذاخوری آرد سفید ، کره و کمی خامه حل شده در شیر که روی گاز خوب به هم می زنید تا قوام بیاد و بعد کمی کره و خامه اضافه کنید ) استفاده کنید و روی گاز بگذارید تا با هم بپزد و جا بیفتد.

 

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
نظرات شما ارسال نظر
  1. Ali.babaei
    1 0

    نوع پخت خیلی مهمه

نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.