فوت و فن های آشپزی (بخش سوم)

نویسنده : مدیریت
۲۴ شهریور ۹۵

برای مدیریت بهتر آشپزخانه خود و طبخ هر چه بهتر غذاها با بخش دوم فوت و فن های آشپزی آدم و حوا همراه باشید .

راز خوش رنگ و خوشمزه شدن خورش فسنجان

fesenjan

می خواهیم فوت کوزه گری خورش فسنجان بسیار خوشمزه و البته خوش رنگ را بیان کنیم که با شیوه ای بسیار ساده و باور نکردنی امکان پذیر است.

برای اینکه بدانید چطور می توانید خورش فسنجان لذیذ و خوش رنگی داشته باشید بهتر است به مواد لازمی که برای پخت خورش فسنجان لازم است دو ماده مقوی دیگر را نیز اضافه کنید . اول برای خوش طعم شدن آن به نسبت مقدار مغز گردوی خورش ، یک سوم هم مغز پسته آسیاب شده بیفزایید که با این ماده مغذی طعم خورش لذیذتر شود و برای خوش رنگ تر شدن ( که البته در بهبود طعم هم بی تأثیر نیست ) باز هم به نسبت میزان خورش مثلاً برای ۴ نفر ۲ عدد شکلات تمام کاکائویی را بعد از اضافه کردن رب انار در خورش بیندازید و پس از حل شدن ، خوب با مواد مخلوط کنید. بعد بگذارید خورش خوب جا بیفتد . با این روش شما هم طعم خیلی خوبی به خورش داده اید و هم در کنار بعضی از رب انارهایی که زیاد خورش را خوش رنگ نمی کنند می توانید رنگ قهوه ای خوش رنگی به خورش بدهید علاوه بر اینکه شیرینی این شکلات ها می تواند در ملس کردن مزه این غذا تأثیر داشته باشد.

نکته- به جای شکلات های بسته بندی شده می توانید از شکلات های تخته ای استفاده کنید در قنادی ها می فروشند یافت می شود.

 

رفع شوری غذا

salt

برای برطرف کردن شوری غذا می توانید از سیب زمینی ، سرکه  ، آبلیمو و قند یا شکر کمک بگیرید. استفاده از این مواد به نوع غذا بستگی دارد . اگر غذا آبگوشت ، سوپ یا طاس کباب است از سیب زمینی استفاده کنید . اگر غذا بدون سیب زمینی است ، سیب زمینی را داخل آن قرار دهید و پس از پختن سیب زمینی و برطرف شدن شوری غذا ، آن را خارج کنید . یا ۱ قاشق سرکه یا آبلیمویا ۱ قاشق شکر به غذای شور بیفزایید.

 

فوت و فن های آشپزی (بخش اول)

فوت و فن های آشپزی (بخش دوم)

احساس شما نسبت به
این مطلب چیست؟
برچسب ها:
نظرات شما ارسال نظر
  1. ramin111
    3 2

    خیلی خوبه حتما به همسرم پیشنهاد میکنم بخونه

  2. Kaylin
    2 2

    That’s the perecft insight in a thread like this.

نظرات شما
ارسال

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.